Menovky

2. 8. 2014

Helsinki tripWeekend in Helsinki was really cool. New places, culture, sea food, huge ice cream, sunshine, boat trips...it was all about it. Helsinki as a city is nice to see but what I really recommend are the islands around. There is also fortress which lies on 6 of them. It is called Suomenlinna and I loved it very much. Great place outside, perfect for walk, picnic, swimming...whatever you like to do. You can get there by boat. It takes appr. 20 minutes. You can get nice sea food during your boat trip as well. And the view is simply fantastic. Worthy of note is also Temppeliakio Church that was built of stone, botanical garden Kasvitieteellinen Puutarha, Kamppi Chapel of silence and also market with traditional food and souvenirs that you can buy.


Víkend v Helsinkách bol skvelý. Nové miesta, kultúra, morské plody, obrovské kopčeky zmrzliny, slniečko, výlety loďou...o tom to bolo. Helsinky sú ako mesto krásne, ale viac vám odporúčam pozrieť si ostrovy, ktoré ležia okolo. Veľmi zaujímavá je aj pevnosť nazývaná Soumenlinna, ktorá leží na 6 z nich. Pre mňa osobne bola najkrajším zážitkom. Všetko je vonku, skvelé na prechádzku alebo piknik, plávanie...čokoľvek načo máte chuť. Dostanete sa tam loďou. Trvá to asi 20 minút. Na lodi ponúkajú morské špecialitky a výhľad je fantastický. Za zmienku stojí i kostol Temppeliakio, ktorý bol postavený z kameňa, botanická záhrada Kasvitieteellinen Puutarha, Kaplnka ticha Kamppi, ako aj trhovisko, kde máte možnosť ochutnať tradičnú kuchyňu alebo si zakúpiť nejaký suvenír.
3 komentáre:

  1. tam by som sa moc chcela ist pozriet :)

    Inak posledné dni DERMACOL giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/07/letna-giveaway.html

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nádherné fotky, ta košile ti moc sluší. Jsi v ní krásná :) Na mém blogu probíhá *GIVEAWAY* o bělící pásky na zuby od CREST, přijď se podívat a zasoutěžit!♥ Budu moc ráda, když se přidáš :) Blog ϐook of ϐeauty

    OdpovedaťOdstrániť

Thank you for all your comments, I really appreciate them! / Ďakujem Vám za všetky komentáre, veľmi si ich vážim!