Menovky

16. 9. 2013

A bit of American nature/ Trošku z prírody v USA

Another wonderful pick that stayed in my mind was Monte Diablo mountain, there is one fantastic view, especially when sun is going down. It is on south of Clayton town and on north of Danville town. The highest peak is 1,178 m high. There is also a chance to go up to the gazebo where you can see  by telescope fabulous nature around. But I have to tell you that it is not so easy to get there. If you go by car you should get ready your stomach because it was one of the most zig-zag drive that I tried. But if you are sporty you can use bike, Im sure its worth it.

Huge experience was a visit of National park Yosemite. Beautiful waterfalls, wonderful overgrow and amazing views around evocated euphory. Very high trees with jumping squirrels, colorful masterpieces of nature or crystal clear creeks made me feel happy and enthusiastic of that beauty. During a bit abrupt hike that brought us to the second highest waterfall in this park I thought about our beautiful High Tatras mountains.

Ďalšou vychytávkou, ktorá mi utkvela v pamäti je hora Monte Diablo, z ktorej je úžasný výhľad a to najmä pri západe slnka. Nachádza sa južne od mesta Clayton a severne od mesta Danville. Najvyšší vrchol meria 1,178 metrov. Je možnosť výjsť na vyhliadkovú vežu a s využitím ďalekohľadu sa kochať okolitou prírodou. Poviem vám však, že cesta tam nie je prechádzka ružovou záhradou. Ak cestujete autom pripravte si žalúdky, pretože je to jedna z najkľukatejších ciest aké som kedy skúsila. Keď ste zdatný športovec nebojte sa vziať bicykel, určite tá skúsenosť stojí zato.

Obrovským zážitkom bola pre mňa návšteva národného parku Yosemite. Úžasné vodopády padajúce nadol z nesmiernej výšky, nádherné a bohaté porasty a okúzľujúce výhľady z každej strany vo mne vyvolávali akúsi eufóriu. Vysokánske stromy s poskakujúcimi veveričkami, pestrofarebné,, kúsky“ prírody či kryštálovo čisté potôčiky vo mne spôsobovali pocity akými sú radosť a nadšenie z toľkej krásy. Počas mierne strmej túry k ďalšiemu a zároveň druhému najvyššiemu vodopádu v tomto parku som si spomenula na naše tak krásne Vysoké Tatry. 

5 komentárov:

Thank you for all your comments, I really appreciate them! / Ďakujem Vám za všetky komentáre, veľmi si ich vážim!