Menovky

26. 1. 2013

Knitted jumpers/Pletené svetre


Whole A/W13 season I love the fact that I can simply wear a jumper which is comfy, warm and also trendy. I have to say I love jumpers and I still have no enough of them:) For your inspiration I added here few pieces that took my attention. I prefer pastel colors, maxi jumpers, baroque prints or funny animal knits. What do you prefer?

Celú sezónu jeseň/zima si užívam fakt, že mi stačí jeden kúsok v podobe pleteného svetra a je mi príjemne, teplo a vyzerá to trendy. Musím sa priznať, že ich stále akosi nemám dosť:) Pre inšpiráciu uverejňujem zopár kúskov, ktoré ma zaujali z nových kolekcií. Preferujem pastelové farby, maxi svetre, barokové motívy alebo vtipné pletené svetre so zvieracím motívom. Aké sa páčia vám?ASOS 

TOPSHOP

 

 SHE INSIDE


ASOS


All the pictures are downloaded from TopshopASOS and She inside.3 komentáre:

 1. hi sweetie.thanks for the comment on my blog,would love to follow eachother.Also congrats on winning style icon on asos.Feel free to check out my account aswell,theres a link on my blog :)
  Have a fashionable day
  Lots of love,Jen xox

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Great post! I love jumpers, they're trendy but soooo comfortable! I love ones with heart print, in neutral or pastel or bright colours! :-) Sure, I'd love us to follow each other :-)

  Have a lovely day!

  robynsnestx.blogspot.co.uk/

  Robyn x

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for all your comments, I really appreciate them! / Ďakujem Vám za všetky komentáre, veľmi si ich vážim!